Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Рај за очи, кој од кој поубав – синоќешните голови на Барса

Дека Барселона е повеќе од фудбалски клуб, уште еднаш докажа во синоќешниот натпревар против Севиља кога постигна дури четири голови. Но, не зборуваме само за бројка, зборуваме за вистинската страна и убавина на фудбалот. Љубителите на фудбалот ќе се согласат дека не може да се избере најубав гол од синоќа. Сите четири се вистински рај за очи. Доколку ги пропуштивте, ние ве потсетуваме.

  • Првиот гол на Меси:

  • Вториот гол на Меси:

  • Голот на Суарез:

  • Третиот гол на Меси:

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com