Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Рашфорд го расипа „кам-бекот“ на Мурињо на „Олд Трафорд“, Јунајтед го скокна Тотенхем

Објавено:

Манчестер Јунајтед славеше со 2:1 во дербито на колото во Премиер лигата против Тотенхем. Рашфорд со два гола, од кои едниот од пенал, му го расипа кам-бекот на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“.

Тотенхем преку мајсторијата на Деле Али успеа само да постигне гол, оној за 1:1, но подоцна Рашфорд ја потврди поведата на Јунајтед.

Со оваа победа „Црвените ѓаволи“ го скокнаа Тотенхем на табелата. Сега се шести со 21 бод, а Тотенхем со еден помалку е на осмото место. Веќе во сабота Јунајтед го очекува градското дерби против Манчестер Сити.


Премиер лига резултати:

Среда:

Челзи – Астон Вила 2:1

Лестер – Вотфорд 2:0

Манчестер Јунајтед – Тотенхем 2:1

Саутемптон – Норич 2:1

Вулверхемптон – Вест Хем 2:0

Ливерпул – Евертон (вечерва)

Вторник:

Кристал Палас – Борнмаут 1:0

Барнли – Манчестер Сити 1:4

Четврток

Шефилд – Њукасл

Арсенал – Брајтон

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама