ВИДЕО: Фудбалерот Алијоски, како порака против омразата, се вклучи во хуманитарната акција за помош на Дејан

По случајот како што тврди Алиоски дека биле избркани од локал во Прилеп бидејќи зборувале на албански јазик, синоќа тој се врати во Прилеп и учествуваше во хуманитарна акција.

Ezgjan Alioski tregon madhështinë…

Gjanni Alioski tregon madhështinë… Pritet si hero në #PrilepPas incidentit, kyçet në aksionin humanitar për ti ndihmuar DejanitАлијоски ја покажа големинатаГо пречекаа како херој во #ПрилепПосле инцидентот се вклучи во хуманитарната акција за помош на Дејан

Gepostet von Klan Macedonia Television am Donnerstag, 13. Juni 2019

Видео: Клан Македонија

Сопственикот на „Ла Страда“: Алиоски не беше избркан, се работи за недоразбирање

ФФМ се огласи за „случајот Алиоски“: Репрезентативците се наши амбасадори и заслужуваат почит!