Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Секаде сака да е во центарот на вниманието: Конор се посрамоти на бејзбол натпревар

Конор Мекгрегор е човек кој сака да биде во центарот на вниманието секаде.

Сега Ирецот беше гостин на еден бејбол натпревар каде што имаше свое шоу. Во натпреварот помеѓу Кабс и Твинс Конор се најде на теренот. Во таа прилика тој се реши да фрла топче и веројатно го имаше најлошото фрлање на топче во историјата на овој спорт.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама