Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Селекторот на Словенија по елиминацијата од СП- Да го е*ам, загубивме само еден меч, а не сме во четвртфинале

Published

on

Селекторот на словенечката репрезентација Љубомир Врањеш по ремито со Египет и елиминацијата од 27. Светско првенство е видно разочаран. Тоа е оправдано, бидејќи Словенија нема да игра четвртфинале иако на овој Мундијал загуби само еден меч.

-Разочаран сум, секако дека сум. Сакавме да играме во четвртфинале, можевме да усмееме. Да го е*ам, загубивме само еден меч, а не сме во четвртфинале. Разочаран сум и не знам што друго да кажам, изјави Врањеш.

 

Advertisement

Facebook