Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Сите сме едно, Стоилов најгласен Танкоски се расплака при интонирањето на химната

Published

on

За многу од ракометарите ова е прв настап на СП или на големо натпреварување, а колку тоа значи за нив сведочат и солзите на Марио Танкоски кој не можеше да ги задржи солзите при интонирањето на македонската национална химна.

Пред мечот интонирани химните на двете земји, вака нашите ракометари гордо ја пееа химната, Стоилов најгласен.

Advertisement

Facebook