Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Слалом на Пулишиќ против одбраната на Реал Мадрид

Младиот Кристијан Пулишиќ изведе мајсторски слалом против одбраната на Реал Мадрид.

Борусија Дортмунд не успеа да победа против Реал, заминува во Лигата на Европа.

Advertisement

ФОТО

More in Фудбал