Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Тошевски постигна деби-гол за Горњик Жабже

20 годишниот македонски интернационалец Давид Тошевски дебитираше со гол во дресот на Горњик Жабже, тим каде се пресели на позајмица од руски Ростов во летниот преоден рок.

Горник ја искористи фаворитската улога и славеше со 2:0, а Тошевски ја затресе мрежата на противникот во 39. минута откако ја искористи грешката на голманот на гостинскиот тим.

Македонецот на полувреме беше заменет од Лукас Подолски, кој го доигра натпреварот за Горник Жабже.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама