Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Трајковски од Еурофарм Пелистер во топ 5 одбрани на колото во Лигата на Европа

Голманот Благојче Трајковски се најде во изборот на петте најдобри одбрани во рамки на 3.коло во Европската лига.

Трајкоски можеби немаше перфектна вечер како на средбата во Данска против ГОГ, но забележа една од најдобрите одбрани на колото.

Медиа тимот на Лигата на Европа спречениот зицер од контранападот на Фримел го стави на третото место на најдобрите одбрани за изминатото коло.

Погледнете ги најдобрите одбрани од 3. коло во Лигата на Европа на следниот ЛИНК.

loading...

Facebook