Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Трајковски со одлично додавање за Алиоски за 1-0 за Македонија

Македонија со водство од 1-0 над Исланд уште во 7-ма минута на натпреварот.

Одлично проигрување на Александар Трајковски за Езџан Алиоски да ја затресе мрежата над Исланд.

Видео од погодокот:

 

Реклама

Facebook

Реклама