Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Цел меч за Елмас – Петања ја „реши“ Сампдорија

Екипата на Наполи ја забележа првата победа во новата 2022 година, откако го совлада борбениот тим на Сампдорија во меч од 21. коло на италијанската Серија А. помалку, а подоцна вечерва на Сан Сиро гостуваше Лацио и петмина на новиот лидер Милан. кој претходно денеска ја победи Венеција на гости со 3-0.

Елмас од првата минута беше на теренот на „Диего Армандо Марадона“ и ги одигра сите 90 минути.

Реклама

Facebook

Реклама