Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: Вардар загуби, но Борко Ристовски е во ТОП 5 со неговите одбрани

Вардар загуби на домашен терен од Кјелце со 33:29, но голманот Борко Ристовски се најде во Топ 5 одбрани на колото.  Чуварот на мрежата на Вардар фати топка на отворањето на дуелот со полскиот првак, а ЕХФ го смести на петтата позиција меѓу најдобрите интервенции.


 

 

loading...

Facebook