Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Кошаркарите на Хјустон шутираа 66 тројки на дуелот со Шангај

Во рамките на претсезониот натпревар кошаркарите на НБА екипата Хјустон имаа дури 66 обиди за шут за „тројка“. Тие во 48-те минути погодија 28 или имаа успешност 42,4 отсто.

Инаку, оваа екипа имаше вкупно 88 шутеви кон противничкиот кош на дуелот, што значи дека имале само 22 шута за два поена. Дуелот Хјустон го доби со 128:86.

Хјустон важи за екипа која најмногу шутира тројки во НБА лигата.

Новата сезона во НБА лигата почнува на 16.октомври.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com