Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: За Алушовски фаворит е Веспрем, но ќе се бориме до последниот атом на силите

Вечерва од 20:30 часот Вардар против Веспрем го игра финалето во СЕХА Лигата. Како што вели тренерот на „Црвено-црните“ унгарскиот тим е фаворит, но нема бело знаме.

-Па, добро, Веспрем е фаворит во овој момент е фаворит во тоа финале. Ќе се обидеме да се подготвиме најдобро што можеме за финалето, нормално дека нема да излеземе со бело знаме. Ќе се бориме до последниот атом на силите. Очекувам тврда средба, како впрочен секогаш кога играат Веспрем и Вардар.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com