Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: За утеха, најдобриот гол во финалето од СЕХА лигата го постигна ракометар на Вардар

Вардар загуби од Веспрем во финалето на СЕХА лигата и остана без круната, но за утеха барем, признанието за најдобар гол оди во рацете на српскиот интернационалец Марко Вујин. Медиа тимот на СЕХА лига овој гол го прогласи за најубав на финалниот натпревар.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com