Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Загубија, ама мора да бидеме горди, погледнете го овој цепелин на Македонија против Словенија

Подмладената, „десеткуваната“, без неколку првотимци, Македонија загуби од Словенија на отворањето на ЕП со 27:25. Иако секој пораз боли, сепак навистина мораме да бидеме горди на овие момци, за кои за голем дел ова е прво големо натпреварување, навистина се бореа машки за секоја топка. Имаше грешки направени, кои на крајот придонесоа за поразот, но (не)искуството си го направи своето. Сепак, имаше и одлични потези, како овој цепелин. Маестрално.

 

Facebook