Поврзи се

Кошарка

ВИДЕО: Жестоко во Истанбул, Весели исклучен во поразот на Фенер

Кошаркарите на Фенербахче доживеа втор пораз во Турскиот шампиониот против Дарушафака со резултат 84:78.

Натпреварот беше обележан со исклучување на Јан Весели, кој мораше да се пресели во соблекувалната по дуелот со Оздемироглу.

Поранешниот играч на Партизан заврши на подот со својот ривал во борба за топката и се чини дека удри со главата во паркетот, што го направи многу лут.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка