Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Морници по овие снимки – погледнете како Коваќ се прости од

Повеќе од 60.000 навивачи го пречекаа хрватскиот тренер Нико Ковач по освојувањето на Германскиот куп. Франкфурт го порази Баерн со 3: 1 и го освои првиот трофеј по 30 години и пет од титулите на Купот. Играч на натпреварот исто така беше хрватот, Анте Ребиќ, кој постигна два гола за Баварците.

Фановите беа и на аеродромот, а прославата се пресели во центарот на градот. Главната прослава се одржа пред градското собрание, а германската полиција објави дека има повеќе од 60.000 обожаватели, за среќа сè помина без инциденти.

“Тешко е да се каже нешто, останав без зборови. Ова е убав ден по историската победа во Берлин.“

Овал, исто така, го доби Ребиќ кој одигра натпревар за кариера. Погледнете како изгледаше сето тоа.

Реклама
Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com