Вистината излегува на површина: Важен детал за несреќата на Кузмиќ кој открива сѐ! (ФОТО)

Тешката сообраќајна несреќа во која е повреден кошаркарот Огњен Кузмиќ и неговит пријател Богдан Илиќ, а полесно минаа Дражал Јањанин и Марко Мијатовиќ, се случи денеска наутро на патот Бања Лука – Приедор, кај местото Рамница.

-текстот продолжува по рекламата-

До несреќата дојде откако автомобилот во која се наоѓал Кузмиќ преминал во спротивната насока и удрил во Бемвето на Јањанин и Мијатовиќ.

Меѓутоа, според последните информации, Кузмиќ бил совозач во својот автомобил, бидејќи зад воланот во моментнот на несреќата бил неговиот пријател Богдан Илиќ.

Кошаркарот на Црвена звезда моментно се наоѓа во Клиничкиот центар во Србија каде е префрлен со хеликоптер од Бања Лука. Моментно му се прави дијагностика и магнетна резонанца, а дури тогаш му бил познат степенот на повредата на главата, пренесе новинарот од БиХ, Зоран Шаренац.

Prema poslednjim info.Kuzmić je bio suvozač u svom vozilu te je u momentu nesreće za volanom bio njegov prijatelj iz Bijeljine, Bogdan Ilić.Trenutno je u toku CT dijagnostika i magnentna rezonanca, i tek tada će biti poznat stepen povreda glave.#kuzmic #kkcz pic.twitter.com/ZUluKLBJjq
— Zoran Šarenac (@sarenaczoran) July 14, 2019

Loading...