Connect with us

Ракомет

Вујовиќ брутално искрен: Вардар не личеше на себе (ВИДЕО)

Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на четвртото коло во кое важеше за апсолутен фаворит на хартија.

Тренерот на „црвено-црните“ брутално искрен. Вели дека потфрлиле во сите сегменти на играта.

-Вардар не личеше на екипата која играше добро во првите три кола. Монпелје е квалитетна екипа, го победи германски Кил,  ние целосно потфрливме, изјави Вујовиќ.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама