Connect with us

Ракомет

Вујовиќ на клупата на Вардар

Се погласни се шпекулациите дека Веселин Вујовиќ ќе седне на клупата на РК Вардар. Реномираниот интернет портал специјализирам само за ракомет „Хендбол планет“ објави дека од свои извори им било потврдено дека Вујовиќ доаѓа во Вардар.

Вујовиќ го предводеше Вардар во два наврати, од 2006-та до 2009, потоа од 2011-та до 2013-та.

 Ќе потсетиме, неодамна Стевче Алушовски потврди дека во новата сезона нема да биде тренер на Вардар.

 

Реклама

Facebook