Connect with us

Ракомет

Вујовиќ: Талески не се препознава, исчезна од лицето на земјата, прави глуспоти

Published

on

Поранешниот тренер на РК Вардар, легендата Веселин Вујовиќ во интервју за „balkan-handball“ зборувајќи за македонската репрезентација и враќањето во државата на талентите, конкретно се осврна на Филип Талески кој се врати од „печалба“ за да игра во домашното првенство и да го засили Вардар. Сепак, како што вели Вујовиќ, наместо напредување, тој тотално се изгубил, практично назадувал во својата кариера.

-Талески се врати, но го снема од лицето на земјата. Не игра ни одбрана, не шутира, прави технички грешки, прави глупости, па јас го разбирам селекторот кој го става во игра па го вади, прсто не знае што да прави со него, вели Вујовиќ.

Моментот во видеото кога Вујовиќ зборува за Талески е на 9:10 минута.

Advertisement

Facebook