Connect with us

Ракомет

За победата против Германија се огласи и големиот Кире Лазаров, еве што порача…

Published

on

Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров, преку социјалните мрежи ја честиташе победата на фудбалерите од 2:1 против Германија. Тој порача:

-Честитки за сите играчи, селекторот, капитенот Горан Пандев и сите вклучени кои придонесоа за оваа голема победа на Македонија. Во професионализмот нема случајности или среќа, среќата е заслужена со посветеност, ентузијазам и борба до крај. Македонскиот спорт станува наш најголем амбасадор во светот, спортистите најголеми амбасадори. Ви честитам од срце и само напред кон нови победи, покажете дека имате ментална сила, карактер, македонски стил, интелигенција, напиша Лазаро

Facebook