Connect with us

Ракомет

ЗА ЖАЛ: Стојанче Стоилов позитивен на Ковид-19

Денеска за жал ќе играме без Стојанче Стоилов, кој на последното тестирање доби позитивен тест на Ковид-19.

„Се надеваме Столе како еден од лидерите ќе биде во можност да се врати во составот за скоро време“, велат од Ракометната федеранција на Македонија.

Одиме на победа со срце за Македонија!

Реклама

Facebook

Реклама