Поврзи се со нас

Ракомет

Затворената граница со Грција кочница за Еурофарм Пелистер да патува во Атина на турнир

Коронавирусот се уште ги држи затворени дел од граничните премини со нашите соседи, со други пак потребен е негативен ПЦР тест. Ова прави проблеми и во одржувањето на спортските натпревари и турнири кои беше планирано да се одржат кај нашиот јужен сосед.

Токму поради ова, битолски Еурофарм Пелистер е спречен да патува во Атина, Грција каде требаше да бидат дел од силен меѓународен турнир.

Но зелено-белите периодов ќе останат дома па ги очекуваат и неколку домашни средби, меѓу кои и тие со Вардар, Бутел, КЛ7 и вториот тим.

Advertisement

Facebook

Реклама