Connect with us

Фудбал

Жиру и Интер блиску до договор

Објавено:

Постои голема веројатност францускиот интернационалец Оливие Жиру во јануари да го облече дресот на Интер. Тој има договор со Челзи до јуни следната година, но сепак Антонио Конте инсистира во јануари да биде ангажиран бидејќи во нападот ги има на располагање само Лутаро Мартинез и Ромелу Лукаку, како и младиот Еспозито. Политано и Алексис Санчез се повредени.

Спортскиот директор на Интер, Бепе Марота веќе воспоставил контакти со играчот, а англиските медиуми пишуваат дека двете страни се блиску до договор.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама