Поврзи се со нас

Ракомет

ЖРК Вардар газат се пред себе, денеска 52:12 против РК Кузман

Во рамките на Суперлигата, ЖРК Вардар попладнево повторно славеше, овој пат против РК Кузман со 52:12. Ова е седма победа на ЖРК Вардар во лигата во ред.

Навистина интересен натпревар, кој никој не го остава рамнодушен. Во првото полувреме ЖРК Вардар прими само 5 гола, со што ова е само уште еден доказ дека немаат конкуренција.

Во следното коло Пелистер на свој терен ќе ја пречека Струга Трим Љум, додека Ренова го игра дербито со Вардар. Претходно, поточно в среда двете екипи повторно во Гостивар ќе се сретнат во рамките од осминафиналето на Купот на Македонија.

Advertisement