Connect with us

Фудбал

Златан го израмни неверојатниот рекорд на Роналдо

Златан Ибрахимовиќ погоди за Милан во победата од 3:0 на гостувањето кај Венеција во натпревар од 21. коло на Серија А и го израмни рекордот на Кристијано Роналдо.

Тие се единствените играчи кои постигнале гол против 80 различни тимови од 2000 година. Португалецот ја мина таа граница на 30 декември во победата од 3-1 над Барнли.

Реклама

Facebook

Реклама