Connect with us

Фудбал

ФОТО: Македонија поактивна, но мрежите мируваат по првите 45. минути со Ерменија

Прв натпревар на македонската фудбалска репрезентација на Македонија и деби за новиот селектор Благоја Милевски. Натпреварот започна со нова форма и освежен како што најави Милевски, но без Горан Пандев кој по две децении се пензионираше.

Гледавме активен и отворен почеток на „Тодор Проески во Скопје“, на стадионот се присутни околу 3.000 гледачи, поради ограничувањата од коронавирусот.

Првата закана ја направи Елмас во 10. минута од натпреварот, но без големи шанси за постигнување на гол. Првите 45 минути, гледавме најчесто игра на средината од теренот.

Македонија е поактивна, па очекуваме во второто полувреме и интервенција за водство на македонската фудбалска репрезентација.

ФОТО: Навивачите се вратија – покрај карта, потребно е вакцинација или сертификат за прележан ковид

ФОТО: Денис Дуковски | SPORTM.mk

Facebook