Футсал репрезентацијата на Македонија поразена и од Косово

Македонската репрезентација во футсал, вечерва во „Јане Сандански“ загуби од Косово со 5:7, и со тоа го претрпе вториот пораз во претквалификациите за Светското првенство во Литванија 2020 година.

-текстот продолжува по рекламата-

Во првото коло, „црвено-жолтите“ загубија од Словенија со 1:6, а во второто коло повторно разочараа и загубија и од Косово. Останува да се одиугра уште средбата в недела против Украина од 17.30 часот.

Совет за етика во медиумите
Loading...