Connect with us

SPORTM.mk

ВИДЕО: Одамна не се дел од ЖРК Вардар, но Македонија им остана во срцето

Објавено:

Иако Андреа Лекиќ и Јованка Радичевиќ одамна не се ракометарки на ЖРК Вардар, сепак според видеото кое го објавија Македонија им останала во срцето.

Пред новогодишна забава, а двете атмосферата ја „креваат“ со една од најдобрите македонски песни, често пати испеана и од ракометарките „Македонско девојче“.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com