Connect with us

SPORTM.mk

ВИДЕО: Ова се „лудите“ моменти кои ја одбележаа изминатата деценија во фудбалот

Што ги одбележа изминатите 10 години во фудбалот?

Дали е тоа раката на Суарез и црвениот картон, непризнаениот гол на Лампард, Шпанија, Германија или Франција кои го креваат пехарот на СП, Ливерпул како освојувач на ЛШ, „ножичките“ на Роналдо, мајсториите на Меси, трансферот на Нејмар.

А, можеби и седумте голови на Германија во Бразил?

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com